Sterownik 1 pompy "SP-8C"-sterowanie sygnałem 4...20mA Zobacz większe

Sterownik 1 pompy "SP-8C"-sterowanie sygnałem 4...20mA

589,17zł brutto 479,00zł netto

Sterownik „SP-8C” przeznaczony jest do sterowania jednej pompy sterowanej sondą hydrostatyczną lub przetwornikiem ciśnienia z wyjściem 4…20mA. Sterowanie pompy napełniającej lub opróżniającej zbiorniki/studnię. Zakres pomiarowy 0...20m dla sondy hydrostatycznej lub 0...20 bar dla przetwornika ciśnienia.

Więcej szczegółów

Towar dostępny
Napięcie zasilania ~230V AC ( styki 1-2 )
Wyjścia sterownicze wyjście przekaźnikowe – przełączne, obciążalność 6A/240V AC styki 3-4 - do sterowania stycznika pompy,
Wejście ster. analogowe 4…20mA – z sondy hydrostatycznej lub przetwornika ciśnienia.
Pobór mocy < 2 VA
Zakres pomiarowy 0...20m lub 0...20 bar -programowalne

Zastosowanie

Urządzenie przeznaczone jest do sterowania jednej pompy sterowanej sondą hydrostatyczną
lub przetwornikiem ciśnienia z wyjściem 4…20 mA. Sterownik może sterować pompą w następujących
układach:

 • Zastosowanie dla 1-pompowej przepompowni ścieków sterowanej sondą hydrostatyczną (opróżnianie zbiornika). Współpraca z sondą o zakresie pomiarowym do 20 m (rozdzielczość pomiaru 1 cm w przedziale od 0 m 10 m, 10 cm w przedziale od 10 m do 20 m).
 • Zastosowanie dla pompy hydroforowej sterowanej przetwornikiem ciśnienia zainstalowanym na ciśnieniowym zbiorniku wody (napełnianie zbiornika) –współpraca z przetwornikiem ciśnienia o zakresie do 20 bar (rozdzielczość 0,01 bara w przedziale od 0 m do 10 bar, 0,1 bara w przedziale od 10 do 20 bar).
 • Zastosowanie dla pompy napełniającej lub opróżniającej zbiornik otwarty -współpraca z sondą hydrostatyczną o zakresie pomiarowym do 20 m (rozdzielczość pomiaru 1 cm w przedziale od 0 m do 10 m, 10cm w przedziale od 10 m do 20 m).
 • Możliwe zastosowanie dla pompy głębinowej jako zabezpieczenie przed suchobiegiem.
 • Zastosowanie jako miernik poziomu/ciśnienia z wejściem 4...20 mA

             Sterownik „SP-8C” realizuje następujące funkcje :

 1. - sterowanie pompy poprzez sondę hydrostatyczną lub przetwornik ciśnienia - z wyjściem 4…20mA,
 2. - wizualizacja optyczna na płycie czołowej aktualnego poziomu wody/ścieków, z dokładnością do 1/10cm, oraz stanu pracy pompy,
 3. - możliwość wyboru wielkości wyświetlanej (metry lub bary),
 4. - możliwość programowania zakresu sondy hydrostatycznej/przetwornika z zakresu 1...20m/bar(co    1m/bar),
 5. - możliwość wyboru trybu pracy (napełnianie lub opróżnianie),
 6. - praca pompy między dwoma zaprogramowanymi progami ( zał/wył.),
 7. - programowanie przyciskami poziomu/ciśnienia alarmowego minimalnego (Pmin) – pozycja programu P.5 z dokładnością do 1 cm/0,01bara. ( powyżej 10m/bar programowanie co 10cm/0,1 bara). Alarm przy braku poziomu/ciśnienia Pmin.
 8. -  programowanie przyciskami poziomu/ciśnienia alarmowego maksymalnego (Pmax) – pozycja programu P.6 z dokładnością do 1 cm/0,01bara. Alarm po przekroczeniu poziomu/ciśnienia Pmax. (lub co 10cm/0,1bara j.w.).
 9. - fabrycznie w pozycjach alarmowych P.5 i P.6 ustawiono wartości na „0” – alarmy Pmin. i Pmax. wyłączone,
 10. - przechowanie nastaw w pamięci po odcięciu zasilania,
 11. - wyjście tranzystorowe 12V do zewnętrznej sygnalizacji alarmowej,  poprzez zewnętrzny przekaźnik 1-modułowy typu MP-3 można uzyskać wyjście przekaźnikowe,
 12. - możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych.


Opis konstrukcji

Konstrukcja urządzenia umożliwia montaż na szynie 35mm. Na płycie czołowej znajdują się 3 diody świecące ( jedna sygnalizująca stan pracy sterownika oraz dwie diody „m” i „bar” pokazujące wyświetlaną wielkość), oraz wyświetlacz pokazujący aktualny poziom wody/ścieków lub ciśnienie. Do obsługi urządzenia służą 2 przyciski („-” i „+”) znajdujące się pod wyświetlaczem. Sterownik wyposażony jest w dwie listwy przyłączeniowe. Przy górnej listwie znajduje się przycisk reset.

Napisz opinię

Sterownik 1 pompy "SP-8C"-sterowanie sygnałem 4...20mA

Sterownik 1 pompy "SP-8C"-sterowanie sygnałem 4...20mA

Sterownik „SP-8C” przeznaczony jest do sterowania jednej pompy sterowanej sondą hydrostatyczną lub przetwornikiem ciśnienia z wyjściem 4…20mA. Sterowanie pompy napełniającej lub opróżniającej zbiorniki/studnię. Zakres pomiarowy 0...20m dla sondy hydrostatycznej lub 0...20 bar dla przetwornika ciśnienia.

Napisz opinię

19 innych produktów w tej samej kategorii: