Elektroniczny regulator poziomu cieczy "RP-3" Zobacz większe

Elektroniczny regulator poziomu cieczy "RP-3"

287,82zł brutto 234,00zł netto

Elektroniczny regulator „RP-3” współpracuje z hydrostatyczną sondą poziomu cieczy z wyjściem analogowym 4...20mA w systemie dwuprzewodowym. 

Więcej szczegółów

Towar dostępny
Napięcie zasilania 230V - 50Hz
Wyjścia sterownicze trzy wyjścia typu otwarty kolektor ( 24V, max.50mA)
Wejścia sterownicze sygnałem analogowym 4...20mA
Pobór mocy < 2 VA
Temperatura otoczenia 0...50°C
Wymiary 70 x 90 x 60 ( cztery moduły do montażu na szynie DIN)
Masa 0,30 kg

Zastosowanie

Elektroniczny regulator „RP-3”  współpracuje z hydrostatyczną sondą poziomu cieczy z wyjściem analogowym 4...20mA w systemie dwuprzewodowym . Regulator zapewnia zasilanie sondy napięciem 24V DC. W urządzeniu zainstalowany jest jeden potencjometr służący do nastawy maksymalnego poziomu jaki może wystąpić w zbiorniku ( wyskalowany w % w stosunku do max. sygnału wejściowego z sondy - 20mA) i 3 potencjometry do nastawiania poziomówprzełączania.

Na tych trzech potencjometrach ustawia się poziomy przełączania w % maksymalnego poziomu cieczy ( ustawionym na pierwszym potencjometrze). Każdy z trzech regulowanych progów posiada diodę świecącą pod potencjometrem sygnalizującą stan przekroczenia nastawionego poziomu  i wyjście sterownicze typu otwarty kolektor do sterowania pomp ( przez sterownik). Regulator przeznaczony jest głównie do sterowania jednej lub dwóch pomp np. na przepompowni ścieków ( dwa poziomy załączenia i jeden poziom wyłączenia).

Opis konstrukcji

Konstrukcja urządzenia umożliwia montaż na szynie 35mm. Stan każdego wyjścia sterowniczego sygnalizowany jest diodami świecącymi na płycie czołowej regulatora pod trzema potencjometrami regulacji progów. Dla każdego kanału dioda ( S1...S3) świeci gdy poziom cieczy przekroczy ustawiony próg.

Na prawym potencjometrze nastawia się maksymalny pożądany poziom. Nastawa tego poziomu umożliwia uzyskanie dokładniejszej nastawy trzech progów jeśli nie wykorzystujemycałego zakresu zainstalowanej sondy np. przy sondzie o zakresie pomiarowym 0...4m jeśli max. poziom mierzonej cieczy nie przekracza 2m, to nastawiając prawy potencjometr na 50% możemy na trzech potencjometrach progowych ustawić procentowo wymagany poziom z zakresu 0...2m)

Przy zastosowaniu regulatora na przepompowni ścieków należy na trzech potencjometrach progowych nastawić wstępnie ( precyzyjnie –doświadczalnie napełniając zbiornik) następujące progi :

  • potencjometr  „S1” – dolny poziom ( wyłączenie pomp) np. 20%,
  • potencjometr „S2”  – poziom załączenia pierwszej pompy np. 60%,
  • potencjometr „S3”  – poziom załączenia drugiej pompy np. 80%,

Dokładna nastawa każdego progu doświadczalnie napełniając zbiornik kolejno do trzech wymaganych poziomów – na każdym poziomie regulujemy jeden z potencjometrów do momentu zapalenia się lub zgaśnięcia odpowiedniej diody.

Napisz opinię

Elektroniczny regulator poziomu cieczy "RP-3"

Elektroniczny regulator poziomu cieczy "RP-3"

Elektroniczny regulator „RP-3” współpracuje z hydrostatyczną sondą poziomu cieczy z wyjściem analogowym 4...20mA w systemie dwuprzewodowym. 

Napisz opinię

18 innych produktów w tej samej kategorii: