STEROWNIK POMPY 3-FAZOWEJ TYP "SPT-1/1" ( NA 1 SONDĘ) Zobacz większe

Sterownik pompy 3-fazowej typ "SPT-1/1" (na 1 sondę)

833,94zł brutto 678,00zł netto

Sterownik „SPT-1/1” przeznaczony jest do zasilania i sterowania 3-fazowych silników pomp z rozruchem bezpośrednim o mocy do 11,5 KW.Zabezpieczenie przed suchobiegiem jedną sondą lub głowicą na rurociagu ssawnym

Więcej szczegółów

Dopłaty (brutto) za dodatkowe wyposażenie:

Cena brutto przy długości przewodu:

Towar dostępny
Napięcie zasilania 3 x 400 V, 50 Hz
Moc przyłączonej pompy max. 11,5 KW( termiki dobrane do mocy pomp)
Stycznik i przekaźnik term. firmy DANFOSS lub EATON
Wymiary do mocy 7,5 KW (130 x 200 x 115 szer. x wys. x głęb.) powyżej 7,5 KW do 11,5 KW (160 x 200 x 120 )
Masa ok. 1,5 kg
Pozycja pracy dowolna
Stopień ochrony IP 65
Temperatura pracy 0...50 C

Zastosowanie

Sterownik „SPT-1/1” przeznaczony jest do zasilania i sterowania 3-fazowych silników pomp z rozruchem bezpośrednim o mocy do 11,5 KW.

Urządzenie spełnia następujące funkcje :

 • zabezpiecza silnik pompy przed przeciążeniem ( przekaźnik termiczny ),
 • wbudowany stycznik dobrany do mocy pompy,
 • zabezpiecza pompę przed suchobiegiem jedną sondą roboczą "S1"- wyłączenie pompy po obniżeniu się poziomu cieczy poniżej sondy „S 1” i ponowne załączenie po czasie ok. 50-ciu sek. od ponownego zanurzenia w wodzie sondy tej sondy ( wersja sterownika na 2 sondy typ "SP-1/2" - oodzielny opis,
 • regulacja czułości dla podłączonej sondy pomiarowej,
 • zabezpiecza silnik pompy przed pracą 2-fazową ,
 • posiada 3-pozycyjny przełącznik wyboru sterowania : praca ręczna – 0 – praca automatyczna ( sterowanie zewnętrznym beznapięciowym stykiem zwiernym np. wyłącznikiem ciśnieniowym „LC” ),

Awaryjne wyłączenie pompy sygnalizowane jest zapaleniem się jednej z trzech diod świecących ( z opisem : brak wody, termik, brak fazy). Zastosowany układ sygnalizacji precyzyjnie pokazując przyczynę awarii umożliwia szybkie jej zlokalizowanie i usunięcie. 

Opis konstrukcji

Urządzenie jest zabudowane w hermetycznej obudowie z tworzywa sztucznego. Przezroczysta pokrywa urządzenia umożliwia podgląd stanu pracy urządzenia.

Na pokrywie zamontowany jest 3-pozycyjny przełącznik sterowniczy „A-0-R”.

W pozycji „R” –praca ręczna – ciągła praca pompy. W pozycji „A”-praca automatyczna – praca pompy w czasie zwartych zacisków „1-2” na górnej listwie przyłączeniowej.
Do zacisków tych należy podłączyć element sterowania automatycznego np. wyłącznik ciśnieniowy zainstalowany na hydroforze lub czujnik poziomu wody w przypadku napełniania otwartego zbiornika.


Na płytce drukowanej znajduje się pięć następujących diod świecących – opisanychna pokrywie ( od góry) :

 • zielona - „praca pompy”
 • czerwona – „brak wody”
 • czerwona – „termik”
 • czerwona – „brak fazy”
 • zielona – „sieć” ( sygnalizacja napięcia zasilania)

Zabezpieczenie przed suchobiegiem dla pomp głębinowych lub pobierających wodę z rurociagu ssawnego realizowane jest w następujący sposób:

praca z jedną sondą roboczą „S1” - wyłączenie pompy po obniżeniu się poziomu cieczy poniżej sondy „S 1” i ponowne załączenie po czasie ok. 50-ciu sek. od ponownego zanurzenia w wodzie sondy „S1”. Sonda odniesienia „So” ( zainstalowana poniżej sondy roboczej) zamyka obwód elektryczny i nie mierzy żadnego poziomu. W przypadku studni można zrezygnować z montażu tej sondy a do zacisku nr „1” sterownika podłączyć metalową obudowę studni lub zacisk „N” czy „PE” sieci energetycznej. W przypadku rurociągu sondą odniesienia może być metalowa obudowa zainstalowanej głowicy pomiarowej np. typu G-3/A” )

Napisz opinię

Sterownik pompy 3-fazowej typ "SPT-1/1" (na 1 sondę)

Sterownik pompy 3-fazowej typ "SPT-1/1" (na 1 sondę)

Sterownik „SPT-1/1” przeznaczony jest do zasilania i sterowania 3-fazowych silników pomp z rozruchem bezpośrednim o mocy do 11,5 KW.Zabezpieczenie przed suchobiegiem jedną sondą lub głowicą na rurociagu ssawnym

Napisz opinię

19 innych produktów w tej samej kategorii: