PTM-4 /11-18,5KW do deszczowni.

17 097,00zł brutto 13 900,00zł netto

Szafa sterownicza typu PTM-4 przeznaczona do zasilania i sterowania jednej pompy o mocy 11-18,5KW. Zastosowanie do deszczowni ze zwijanym bębnem. Sterowanie przetwornikiem ciśnienia z wyjściem 4...20mA.

Dopłaty (brutto) za dodatkowe wyposażenie:

Więcej szczegółów

Dopłaty (brutto) za dodatkowe wyposażenie:

Cena brutto przy długości przewodu:

Zastosowanie

Szafa  PTM-4 w wersji podstawowej z rozruchem pompy przez softstart ( łagodny rozruch) w obudowie z tworzywa do montażu naściennego ( lub na stojaku). Moc zastosowanej pompy 11....18,5KW ( możliwe wykonania na inne moce pompy). Zastosowany sterownik typu SP-8C podłączony do przetwornika ciśnienia np. o zakresie 0...15 bar. Sterownik wyświetla aktualne ciśnienie i umożliwia wprowadzenie dwóch progów granicznych ciśnienia Pmin. i Pmax.  Zainstalowany przekaźnik czasowy z nastawą czasu rozruchu po którym nastąpi stabilizacja ciśnienia. W czasie rozruchu mogą być skoki ciśnienia powyżej i poniżej ustawionych progów lecz pompa się nie wyłączy. Po czasie rozruchu ( np. 3 minuty) sterownik przejmuje kontrolę ciśnienia i wyłączy trwale pompę jeśli ciśnienie wzrośnie powyżej Pmax. lub spadnie poniżej Pmin.

Wzrost ciśnienia powyżej Pmax. - należy przydławić pompę żeby zmniejszyć ciśnienie robocze lub zwiększyć nastawę Pmax. w sterowniku.

Spadek ciśnienia poniżej Pmin. wystąpi w dwóch przypadkach :

- koniec podlewania - zwinięty wąż na szpuli spowoduje otwarcie zaworu spustowego. Jeśli deszczownia na końcu podlewania zamyka zawór to także pompa się wyłączy po przekroczeniu Pmax.

- awaria na instalacji wodnej ( wyciek wody ).

Przykładowe ustawienia fabryczne :

 Ustawienia sterownika SP-8C – progi ciśnienia Pmin. i Pmax.

 • - P0 – bary ( wybór wielkości wyświetlanej)
 • - P1 - zakres przetwornika ciśnienia ..   15 bar
 • - P2 - ciśnienie Pmin. 5 bar ( nastawa wstępna)  - ciśnienie poniżej którego nastąpi wyłączenie pompy. Jeśli po rozruchu ( czas ustawiony na CZ1) pompa osiągnie Pmin.+ 0,1 to trwałe wyłączenie pompy nastąpi w przypadku ponownego spadku ciśnienia poniżej Pmin ( 5 bar). Przyczyna to koniec zwijania węża ( otwarty zawór spustowy) lub awaria węża. Zapali się czerwona lampka <Pmin.
 • - P3 – próg histerezy dla ciśnienia Pmin. – zalecana nastawa Pmin. + 0,1 bara. Nastawa fabryczna 5 +0,1 = 5,1 bara.
 • - P4 – opróżnianie ( wybrana funkcja),
 • - P5 - ciśnienie Pmax. 11 bar - ciśnienie powyżej którego nastąpi wyłączenie pompy po czasie ustawionym na Cz1 ( 3 minuty- nastawa wstępna) – zapali się czerwona lampka ciśnienie > Pmax.

          Pompa załączana przyciskiem START ( świeci się lampka PRACA) – wyłączana przyciskiem STOP

Lampka AWARIA zaświeci się w przypadku braku fazy ( ZF-6) lub zadziałania zabezpieczenia przeciążeniowego ( B-1).

      Opcjonalnie szafa może być wyposażona w moduł alarmowy GSM z zasilaczem buforowym i akumulatorem.

Przykładowa treść komunikatów SMS na tel. użytkownika :

 • - praca pompy
 • - wyłączenie pompy
 • - awaria pompy
 • - awaria brak Pmin. ( wysyłany jednocześnie z wyłączeniem pompy )
 • - ciśnienie Pmax. ( wysyłany jednocześnie z wyłączeniem pompy )
 • - brak U zasilania/ jest U zasilania
 • - niskie napięcie DC ( rozładowany lub niesprawny akumulator) / dobre napięcie DC

Obudowa szafy OPN 462 o wymiarach 465 x 725 x 260 IP-44 - zamykana na klucz patentowy. Inna opcja to obudowa szafy z fundamentem do wkopania.

Opcjonalne zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem - do kompletu potrzebne 2 lub 3 sondy do studni lub zbiornika. Sondy SW-1K/...m do kupienia : KLIKNIJ TUTAJ.

Przetwornik ciśnienia na zakres 1....16 bar z gwintem 1/2' do kupienia KLIKNIJ TUTAJ

Możemy wykonać szafę także na inne moce pompy i także z innym algorytmem sterowania. Wycena takiej szafy po otrzymaniu wymaganych informacji.

Napisz opinię

PTM-4 /11-18,5KW do deszczowni.

PTM-4 /11-18,5KW do deszczowni.

Szafa sterownicza typu PTM-4 przeznaczona do zasilania i sterowania jednej pompy o mocy 11-18,5KW. Zastosowanie do deszczowni ze zwijanym bębnem. Sterowanie przetwornikiem ciśnienia z wyjściem 4...20mA.

Dopłaty (brutto) za dodatkowe wyposażenie:

Napisz opinię

7 innych produktów w tej samej kategorii: