Czujnik poziomu cieczy "CP-3"-pomiar 2 poziomów Zobacz większe

Czujnik poziomu cieczy "CP-3"-pomiar 2 poziomów

186,96zł brutto 152,00zł netto

Elektroniczne czujniki poziomu cieczy „CP-3” przeznaczone są do sygnalizacji i regulacji poziomu cieczy dobrze i słabo przewodzących (głównie do wody) w zbiornikach otwartych, zamkniętych lub w studniach głębinowych.

Więcej szczegółów

Towar dostępny
Napięcie zasilania 230V AC (opcja 24V AC/DC)
Wyjścia sterownicze jedno przekaźnikowe przełączne, obciążalność 240V/1A
Wejścia sterownicze dwie lub trzy sondy konduktometryczne (np. "SW-1k")
Czas opóźnienia zał. przekaźnika regulowany 2...15 sek.
Wymiary 52,5 x 90 x 65,5 (trzy moduły na szynie DIN)

Zastosowanie

Elektroniczne czujniki poziomu cieczy „CP-3” przeznaczone są do sygnalizacji i regulacji poziomu cieczy dobrze i słabo przewodzących (głównie do wody) w zbiornikach otwartych, zamkniętych lub w studniach głębinowych. Przystosowane są do pomiaru dwóch poziomów cieczy z układem wyjściowym pozwalającym na bezpośrednie sterowanie w zakresie ustalonych poziomów pompą napełniającą zbiornik lub jako zabezpieczenie przed suchobiegiem dla pompy opróżniającej zbiornik (studnię).

Czujniki posiadają na wyjściu przekaźnik sterowniczy ze stykiem przełącznym, sygnalizację optyczną załączenia tego przekaźnika a także zanurzenia w cieczy każdej sondy roboczej (S1, S2). Powyższe funkcje są identyczne jak czujnika „CP-2”. Czujnik CP-3 dodatkowo posiada regulowany czas opóźnienia załączenia przekaźnika w zakresie 2…15sek.

Funkcja ta jest aktywna np. po zaniku i powrocie napięcia w stacji z kilkoma pompami (każda pompa startuje z innym opóźnieniem). Ponadto „CP-3” posiada 3 dodatkowe wyjścia np. do sygnalizacji optycznej stanu pracy na pulpicie sterowniczym (lampki diodowe : dwóch poziomów i załączenia przekaźnika wyjściowego – praca pompy).

Sondy konduktometryczne do studni zbiornika ( wiszące na przewodach) - typ SW-1K/...m. Do innych zastosowań mogą być wkręcane głowice i sondy prętowe. Pełny wybór sond na stronie KLIKNIJ TUTAJ

Funkcje urządzenia

 Czujniki poziomu cieczy CP-3 mogą sterować pracą pompy napełniającej zbiornik lub stanowić zabezpieczenie przed suchobiegiem dla pompy opróżniającej zbiornik (studnię).

Czujniki posiadają na wyjściu przekaźnik sterowniczy ze stykiem przełącznym, sygnalizację optyczną załączenia tego przekaźnika a także zanurzenia w cieczy każdej sondy roboczej (S1, S2). Czujnik CP-3 posiada trzy dodatkowe wyjścia do sygnalizacji optycznej stanu pracy np. na drzwiach szafy sterowniczej (lampki diodowe : dwóch poziomów i załączenia przekaźnika wyjściowego).

Produkowane są oddzielne wersje o zmniejszonej czułości do zbiorników z gorącą wodą i o zwiększonej czułości do wody destylowanej. Przy zamówieniu tych wersji należy wpisać w uwagach - wersja do wody gorącej lub do wody destylowanej.

Napięcie zasilania w wersji podstawowej 230V AC. Wersje opcjonalne na napięcie 12 lub 24 V AC/DC. Przy zamówieniu czujników na inne napięcie należy wpisać w uwagach napięcie 12 lub 24V.

Wersje o zmienionej czułości i na napięcia zasilania 12 lub 24 V są w tej samej cenie.

Napisz opinię

Czujnik poziomu cieczy "CP-3"-pomiar 2 poziomów

Czujnik poziomu cieczy "CP-3"-pomiar 2 poziomów

Elektroniczne czujniki poziomu cieczy „CP-3” przeznaczone są do sygnalizacji i regulacji poziomu cieczy dobrze i słabo przewodzących (głównie do wody) w zbiornikach otwartych, zamkniętych lub w studniach głębinowych.

Napisz opinię

23 innych produktów w tej samej kategorii: