Czujnik poziomu z głowicą "G-3/C1- zabezp. przed suchobiegiem Zobacz większe

Czujnik poziomu z głowicą "G-3/C1- zabezp. przed suchobiegiem

343,17zł brutto 279,00zł netto

Zabezpieczenie przed suchobiegiem jedną sondą zainstalowaną na rurociągu. Czujnik G-3/C1 jest zintegrowany z głowicą pomiarową zakończoną dwoma sondami konduktometrycznymi ( z możliwością przedłużenia sond)

Więcej szczegółów

Towar dostępny
Napięcie zasilania 12 lub 24V AC/DC
Wyjścia sterownicze jedno przekaźnikowe przełączne, obciążalność 240V/1A
Czas opóźnienia wył.przekaźnika ok. 2 sek
Czas opóźnienia zał.przekaźnika T T: T równa się 50 ± 10sek
Max ciśnienie 10 bar
rodzaj przyłącza 1/2 '

Zastosowanie

Zabezpieczenie przed suchobiegiem jedną sondą zainstalowaną na rurociągu
Czujnik G-3/C1 jest zintegrowany  z głowicą pomiarową zakończoną dwoma sondami konduktometrycznymi ( z możliwością przedłużenia sond). Głowica z gwintem ½’ wkręcana jest  na rurociągu ssawnym lub na zbiorniku ( z boku lub od góry). W tej wersji czujnik reaguje na zmiany rezystancji medium (powietrze-woda) między sondą roboczą „S1” ( z czerwoną opaską) a sondą odniesienia „So” ( z niebieską opaską). Sonda „So” jest połączona z metalową obudową głowicy. Czujnik nie reaguje na chwilowe braki wody trwające do 2 sek, dłuższy brak wody powoduje wyłączenie pompy, która zostanie odblokowana dopiero po czasie ok. 50-ciu sek. od chwili ciągłego zanurzenia w wodzie sond głowicy. Sondy pomiarowe „S1” i „So” można przedłużyć poprzez zastosowanie tulejek TK-1 i sond prętowych SK-1 ( jeśli występuje taka potrzeba) – sondy przycinamy na wymaganą długość. Czujnik posiada na wyjściu przekaźnik ze stykiem przełącznym (obciążalność 230V/1 A). Napięcie zasilania czujnika 12 lub 24 V ( stałe lub zmienne). Do zasilania czujników oferujemy transformator TS-8 ( montaż na  szynie – 2 moduły) na napięcie 12V w cenie 27zł + VAT. Oferujemy także wersję z 1 sondą prętową - głowica typu G-3/C11. Wersja ta ma lepszą izolację od sondy odniesienia - większa odległość od obudowy głowicy, większy izolator. Szczegóły na stronie : KLIKNIJ TUTAJ

Inna wersja czujnika ( w tej samej obudowie) – typ „G-3/C2” do montażu w zbiornikach zamkniętych ( od góry) z zastosowaniem dodatkowych sond prętowych SK-1 (500mm) i tulejek do łączenia sond TK-1. Przystosowane są do pomiaru dwóch poziomów cieczy z układem wyjściowym pozwalającym na bezpośrednie sterowanie w zakresie ustalonych poziomów ( min-max) pompą napełniającą zbiornik lub jako zabezpieczenie przed suchobiegiem dla pompy opróżniającej zbiornik – opis w oddzielnej pozycji.

Funkcje urządzenia

Funkcja opóźnionego ponownego załączenia pompy ( ok. 40÷60 sek.) po odkryciu i ponownym zanurzeniu sond „So-S1” zapobiega częstemu załączaniu i wyłączaniu się pompy w przypadku braku wody.

Czujnik steruje pracą pompy pobierającej wodę z rurociągu lub zbiornika (zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem). Gdy poziom wody opadnie poniżej sond pomiarowych wbudowany przekaźnik spowoduje wyłączenie pompy ( po czasie ok. 2 sek).

Jeśli poziom cieczy wzrośnie do sond "So-S1"  -to czujnik załączy przekaźnik wyjściowy i nastąpi załączenie pompy jeśli w trakcie tego czasu „T” ( ok. 40÷60 sek.) nie występuje zjawisko falowania ( odkrywania sond).

Napisz opinię

Czujnik poziomu z głowicą "G-3/C1- zabezp. przed suchobiegiem

Czujnik poziomu z głowicą "G-3/C1- zabezp. przed suchobiegiem

Zabezpieczenie przed suchobiegiem jedną sondą zainstalowaną na rurociągu. Czujnik G-3/C1 jest zintegrowany z głowicą pomiarową zakończoną dwoma sondami konduktometrycznymi ( z możliwością przedłużenia sond)

Napisz opinię

23 innych produktów w tej samej kategorii: