DW-1 z elektrozaworem i wodomierzem 1' - co 1 litr

2 878,20zł brutto 2 340,00zł netto

Dozownik "DW-1" w komplecie z wodomierzem i elektrozaworem na rurę 1'(25). Przeznaczony jest do automatycznego dozowania zaprogramowanej ilości wody np. w procesie produkcji np. betonu, w przemyśle spożywczym ( piekarnie,masarnie), w rolnictwie (dystrybucja nawozów) itd.

Więcej szczegółów

Dopłaty (brutto) za dodatkowe wyposażenie:

Cena brutto przy długości przewodu:

Towar dostępny

Zastosowanie

Dozownik nastawny "DW-1" przeznaczony jest do automatycznego dozowania zaprogramowanej ilości wody np. w procesie produkcji betonu. Dozownik współpracuje z wodomierzem wyposażonym w nadajnik kontaktronowy lub optoelektroniczny i steruje pracą elektrozaworu zainstalowanego na rurociągu doprowadzającym wodę. Urządzenie posiada prosty w obsłudze programator ( oddzielne przyciski dla każdej z czterech cyfr) pokazujący zaprogramowaną ilość wody w litrach "wartość nastawy" i cyfrowy wyświetlacz "wartość mierzona" pokazujący ilość wody pobranej od rozpoczęcia procesu dozowania.

Dozownik umożliwia zaprogramowanie ilości wody w zakresie 1… 9 999 litrów z rozdzielczością 1 litra. Maksymalny przepływ 72 m³/h. Proces dozowania wody można zatrzymać w dowolnym momencie i ponownie wznowić lub rozpocząć dozowanie od początku. Dozownik łatwo dostosować do istniejącej instalacji wodnej dobierając wodomierz i elektrozawór do posiadanej średnicy rur i wymaganego przepływu. Warunkiem prawidłowej pracy jest nadajnik kontaktronowy lub optoelektroniczny wodomierza podający 1 impuls na 1 litr wody. Możliwość wykonania dozownika w wersji współpracującej z wodomierzami wyposażonymi w nadajniki o innych parametrach. Kompletujemy zestawy zawierające : dozownik + wodomierz + elektrozawór na różne średnice rur od 1/2 do 2'.

UWAGA !!! - Dopłata 190zł + VAT do wersji z dodatkową obudową hermetyczną 300x300x166mm z przezroczystymi drzwiami jak na ostatnim zdjęciu. Jeśli dozownik ma być w tej obudowie to proszę wybrać taką wersję w okienku.

Informacje techniczne

Urządzenie jest zabudowane w obudowie z tworzywa sztucznego (wymiary 163 x 230 x 85). Przeznaczone do montażu naściennego wewnątrz pomieszczenia lub w szafce sterowniczej. Na pokrywie dozownika zamontowany jest 4-cyfrowy wyświetlacz pokazujący aktualną wartość przepływu od startu ( w litrach) "wartość mierzona" i obok z prawej strony 4-cyfrowy nastawnik pokazujący wartość zaprogramowaną "wartość nastawy". Ustawienie wymaganej do procesu ilości wody (w litrach) polega na ustawieniu oddzielnie każdej z czterech cyfr nastawnika przyciskami "+" "-" przed uruchomieniem procesu dozowania. Zmiana nastawy może być także wykonana w przerwie dozowania ( po naciśnięciu przycisku "stop").
Po ustawieniu wymaganej wartości nastawnika można rozpocząć proces dozowania

  • naciśnięcie przycisku "START" spowoduje otwarcie elektrozaworu (zapali się zielona lampka "PRACA" ( lampa pracy sygnalizuje - dozowanie wody),
  • po odmierzeniu zaprogramowanej ilości wody ( wartość mierzona = wartości nastawy) nastąpi zamkniecie elektrozaworu (zgaśnie lampka "PRACA" i zapali się lampka "STOP"), jednocześnie nastąpi automatyczne wyzerowanie wartości mierzonej do stanu 0,0
  • rozpoczęcie następnego cyklu dozowania ( bez zmiany lub po zmianie wartości nastawy) po naciśnięciu przycisku "START" - nastąpi kolejne otwarcie elektrozaworu (zapali się lampka "PRACA").

Proces dozowania wody można przerwać w dowolnym momencie naciskając przycisk "STOP" – nastąpi zamkniecie elektrozaworu ( zgaśnie lampka "PRACA" zapali się czerwona lampka "STOP"). Po przerwaniu dozowania można kontynuować rozpoczęty proces ( bez zmiany lub po zmianie wartości nastawy) naciskając przycisk "START".

Jeśli nie chcemy kończyć rozpoczętego procesu lecz zacząć dozowanie od początku naciskamy przycisk "RESET" - wyświetlacz wartości mierzonej zostanie wyzerowany i po naciśnięciu przycisku "START" nastąpi ponowne rozpoczęcie dozowania od stanu 0,0.

  • Przepływ nominalny 3,5 m3/godz - przepływ maksymalny 7,0 m3/godz - dla wersji na rurę 1'.

Napisz opinię

DW-1 z elektrozaworem i wodomierzem 1' - co 1 litr

DW-1 z elektrozaworem i wodomierzem 1' - co 1 litr

Dozownik "DW-1" w komplecie z wodomierzem i elektrozaworem na rurę 1'(25). Przeznaczony jest do automatycznego dozowania zaprogramowanej ilości wody np. w procesie produkcji np. betonu, w przemyśle spożywczym ( piekarnie,masarnie), w rolnictwie (dystrybucja nawozów) itd.

Napisz opinię

15 innych produktów w tej samej kategorii: