DW-1.1 - komplet z EZW i przepływom. - dozowanie co 0,1 litra

2 324,70zł brutto 1 890,00zł netto

Dozownik "DW-1.1" w komplecie z przepływomierzem i elektrozaworem na rurę 3/8' lub 1/2'. Przeznaczony jest do automatycznego dozowania małej ilości wody z rozdzielczością co 0,1 litra, np.  w przemyśle spożywczym ( piekarnie,masarnie), w rolnictwie (dystrybucja nawozów), przemyśle chemicznym itd.

Więcej szczegółów

Dopłaty (brutto) za dodatkowe wyposażenie:

Cena brutto przy długości przewodu:

Towar dostępny

Zastosowanie

Dozownik nastawny "DW-1.1" przeznaczony jest do automatycznego dozowania zaprogramowanej ilości wody z rozdzielczością co 0,1 litra ( dokładność + - 3%). Zastosowanie np. w piekarniach itp. Dozownik współpracuje z przepływomierzem posiadającym wbudowany czujnik Halla ( 3 przewodowy)  i steruje pracą elektrozaworu zainstalowanego na rurociągu doprowadzającym wodę. Urządzenie posiada prosty w obsłudze programator (oddzielne przyciski dla każdej z czterech cyfr) pokazujący zaprogramowaną ilość wody w litrach "wartość nastawy" i cyfrowy wyświetlacz "wartość mierzona" pokazujący ilość wody pobranej od rozpoczęcia procesu dozowania.

Dozownik umożliwia zaprogramowanie ilości wody w zakresie 0,1… 999,9 litrów z rozdzielczością 0,1 litra. Przepływ nominalny 1...25 l/min. Proces dozowania wody można zatrzymać w dowolnym momencie i ponownie wznowić lub rozpocząć dozowanie od początku. Możliwość wykonania dozownika w wersji z rozdzielczością co 0,01 litra. Kompletujemy zestawy zawierające : dozownik + wodomierz + elektrozawór na różne średnice rur od 3/8' do 2'.

UWAGA   !!! - Dopłata 190zł+VAT do wersji z dodatkową obudową hermetyczną 300x300x166mm z przezroczystymi drzwiami - jak na ostatnim zdjęciu. Jeśli dozownik ma być w tej obudowie to proszę wybrać taką wersję w okienku.

Informacje techniczne

Urządzenie jest zabudowane w obudowie z tworzywa sztucznego (wymiary 163 x 230 x 85). Przeznaczone do montażu naściennego wewnątrz pomieszczenia lub w szafce sterowniczej. Na pokrywie dozownika zamontowany jest 4-cyfrowy wyświetlacz pokazujący aktualną wartość przepływu od startu ( w litrach) "wartość mierzona" i obok z prawej strony 4-cyfrowy nastawnik pokazujący wartość zaprogramowaną "wartość nastawy" ( 000,0 ...999,9 litra). Ustawienie wymaganej do procesu ilości wody (w litrach) polega na ustawieniu oddzielnie każdej z czterech cyfr nastawnika przyciskami "+" "-" przed uruchomieniem procesu dozowania. Zmiana nastawy może być także wykonana w przerwie dozowania ( po naciśnięciu przycisku "stop").

W komplecie z dozownikiem przepływomierz z gwintem zewnętrznym 3/8' i elektrozaworem 3/8' ( możemy dołożyć redukcje do rur na 1/2'). Wyjście z przepływomierza i elektrozaworu zakończone jednakowymi wtyczkami  - możemy każdą wtyczkę zakończyć przewodem 3- żyłowym o wymaganej długości do podłączenia do dozownika (dopłata 2zł netto za 1 m przewodu).


Po ustawieniu wymaganej wartości nastawnika można rozpocząć proces dozowania

  • naciśnięcie przycisku "START" spowoduje otwarcie elektrozaworu (zapali się zielona lampka "PRACA" ( lampa pracy sygnalizuje - dozowanie wody),
  • po odmierzeniu zaprogramowanej ilości wody ( wartość mierzona = wartości nastawy) nastąpi zamkniecie elektrozaworu (zgaśnie lampka "PRACA" i zapali się lampka "STOP"), jednocześnie nastąpi automatyczne wyzerowanie wartości mierzonej do stanu 0,0
  • rozpoczęcie następnego cyklu dozowania ( bez zmiany lub po zmianie wartości nastawy) po naciśnięciu przycisku "START" - nastąpi kolejne otwarcie elektrozaworu (zapali się lampka "PRACA").

Proces dozowania wody można przerwać w dowolnym momencie naciskając przycisk "STOP" – nastąpi zamkniecie elektrozaworu ( zgaśnie lampka "PRACA" zapali się czerwona lampka "STOP"). Po przerwaniu dozowania można kontynuować rozpoczęty proces ( bez zmiany lub po zmianie wartości nastawy) naciskając przycisk "START".

Jeśli nie chcemy kończyć rozpoczętego procesu lecz zacząć dozowanie od początku naciskamy przycisk "RESET" - wyświetlacz wartości mierzonej zostanie wyzerowany i po naciśnięciu przycisku "START" nastąpi ponowne rozpoczęcie dozowania od stanu 0,0.

  •  Przepływ nominalny- 15 litrów /minute ; maksymalny -25 litrów/minutę. - dla wersji na rurę 3/8'.

Napisz opinię

DW-1.1 - komplet z EZW i przepływom. - dozowanie co 0,1 litra

DW-1.1 - komplet z EZW i przepływom. - dozowanie co 0,1 litra

Dozownik "DW-1.1" w komplecie z przepływomierzem i elektrozaworem na rurę 3/8' lub 1/2'. Przeznaczony jest do automatycznego dozowania małej ilości wody z rozdzielczością co 0,1 litra, np.  w przemyśle spożywczym ( piekarnie,masarnie), w rolnictwie (dystrybucja nawozów), przemyśle chemicznym itd.

Napisz opinię

15 innych produktów w tej samej kategorii: