Dozownik wody "DW-1" dozowanie co 1 litr lub co 0,1 litra

1 303,80zł brutto 1 060,00zł netto

Dozownik nastawny "DW-1" przeznaczony jest do automatycznego dozowania zaprogramowanej ilości wody np. w procesie produkcji betonu, w przemyśle spożywczym ( piekarnie,masarnie), w rolnictwie (dystrybucja nawozów) itd.

Więcej szczegółów

Towar dostępny

Zastosowanie

Dozownik nastawny "DW-1" przeznaczony jest do automatycznego dozowania zaprogramowanej ilości wody. produkowany jest w dwóch wersjach :

- DW-1 z rozdzielczością co 1 litr (do współpracy z wodomierzami i elektrozaworami na rury od 1/2' do 2'). Zakres dozowania w zakresie od 1 do 9 999litrów. Zastosowanie np. w betoniarniach.

- DW-1.1 z rozdzielczością co 0,1 litra ( do współpracy z przepływomierzami i elektrozaworami na rury 3/8 lub 1/2'). Zakres dozowania w zakresie od 0,1 do 999,9 litrów. Zastosowanie w procesach wymagających dozowania małej ilości wody z dużą dokładnością ( + - 3%)  np. w zakładach przetwórstwa mięsa, warzyw i owoców, w przemyśle piekarniczym, cukierniczym itp.

Dozownik współpracuje z wodomierzem wyposażonym w nadajnik kontaktronowy, optoelektroniczny lub czujnik Halla i steruje pracą elektrozaworu zainstalowanego na rurociągu doprowadzającym wodę. Urządzenie posiada prosty w obsłudze programator ( oddzielne przyciski dla każdej z czterech cyfr) pokazujący zaprogramowaną ilość wody w litrach "wartość nastawy" i cyfrowy wyświetlacz "wartość mierzona" pokazujący ilość wody pobranej od rozpoczęcia procesu dozowania.

Maksymalny przepływ 72 m³/h. Proces dozowania wody można zatrzymać w dowolnym momencie i ponownie wznowić lub rozpocząć dozowanie od początku. Dozownik łatwo dostosować do istniejącej instalacji wodnej dobierając wodomierz i elektrozawór do posiadanej średnicy rur i wymaganego przepływu. Warunkiem prawidłowej pracy jest nadajnik kontaktronowy lub optoelektroniczny wodomierza podający 1 impuls na 1 litr wody lub czujnik Halla np 1000impulsów/litr dla wersji z rozdzielczością co 0,1 litra. Możliwość wykonania dozownika w wersji współpracującej z wodomierzami wyposażonymi w nadajniki o innych parametrach. Kompletujemy zestawy zawierające : dozownik + wodomierz + elektrozawór. Cena kompletu od 1 640zł + VAT ( na rurę 1/2')

UWAGA !!! - Dopłata 190zł + VAT do wersji z dodatkową obudową hermetyczną 300x400x166 z przezroczystymi drzwiami - jak na drugim zdjęciu. Jeśli dozownik ma być w tej obudowie to proszę dopisać w uwagach przy zamówieniu ( doliczymy do faktury)

Możliwe są także inne wykonania np. cały zestaw DW-1 + wodomierz + elektrozawór w jednej hermetycznej obudowie metalowej lub ze stali kwasoodpornej ( jak na ostatnim zdjęciu). Dopłata do obudowy ze stali kwasoodpornej z wyprowadzonymi na zewnątrz rurkami też ze stali kwasoodpornej wynosi 1 500 zł + VAT ( dotyczy wersji do 1'). Możliwość sterowania dodatkowymi przyciskami "start" i "stop" umieszczonymi poza dozownikiem.

Informacje techniczne

Urządzenie jest zabudowane w obudowie z tworzywa sztucznego (wymiary 163 x 230 x 85). Przeznaczone do montażu naściennego wewnątrz pomieszczenia lub w szafce sterowniczej. Na pokrywie dozownika zamontowany jest 4-cyfrowy wyświetlacz pokazujący aktualną wartość przepływu od startu ( w litrach) "wartość mierzona" i obok z prawej strony 4-cyfrowy nastawnik pokazujący wartość zaprogramowaną "wartość nastawy". Ustawienie wymaganej do procesu ilości wody (w litrach) polega na ustawieniu oddzielnie każdej z czterech cyfr nastawnika przyciskami "+" "-" przed uruchomieniem procesu dozowania. Zmiana nastawy może być także wykonana w przerwie dozowania ( po naciśnięciu przycisku "stop").
Po ustawieniu wymaganej wartości nastawnika można rozpocząć proces dozowania

  • naciśnięcie przycisku "START" spowoduje otwarcie elektrozaworu (zapali się zielona lampka "PRACA" ( lampa pracy sygnalizuje - dozowanie wody),
  • po odmierzeniu zaprogramowanej ilości wody ( wartość mierzona = wartości nastawy) nastąpi zamkniecie elektrozaworu (zgaśnie lampka "PRACA" i zapali się lampka "STOP"), jednocześnie nastąpi automatyczne wyzerowanie wartości mierzonej do stanu 0,0
  • rozpoczęcie następnego cyklu dozowania ( bez zmiany lub po zmianie wartości nastawy) po naciśnięciu przycisku "START" - nastąpi kolejne otwarcie elektrozaworu (zapali się lampka "PRACA").

Proces dozowania wody można przerwać w dowolnym momencie naciskając przycisk "STOP" – nastąpi zamkniecie elektrozaworu ( zgaśnie lampka "PRACA" zapali się czerwona lampka "STOP"). Po przerwaniu dozowania można kontynuować rozpoczęty proces ( bez zmiany lub po zmianie wartości nastawy) naciskając przycisk "START".

Jeśli nie chcemy kończyć rozpoczętego procesu lecz zacząć dozowanie od początku naciskamy przycisk "RESET" - wyświetlacz wartości mierzonej zostanie wyzerowany i po naciśnięciu przycisku "START" nastąpi ponowne rozpoczęcie dozowania od stanu 0,0.

Napisz opinię

Dozownik wody "DW-1" dozowanie co 1 litr lub co 0,1 litra

Dozownik wody "DW-1" dozowanie co 1 litr lub co 0,1 litra

Dozownik nastawny "DW-1" przeznaczony jest do automatycznego dozowania zaprogramowanej ilości wody np. w procesie produkcji betonu, w przemyśle spożywczym ( piekarnie,masarnie), w rolnictwie (dystrybucja nawozów) itd.

Napisz opinię

15 innych produktów w tej samej kategorii: