Sterownik 2-4 pomp "SP-7.1"-ster. przetwornikiem ciśnienia Zobacz większe

Sterownik 2-4 pomp "SP-7.1"-ster. przetwornikiem ciśnienia

639,60zł brutto 520,00zł netto

Mikroprocesorowy sterownik pomp jest przeznaczony do sterowania pracą max. czterech pomp pracujących w hydroforowych zestawach pompowych. 

Więcej szczegółów

Mikroprocesorowy sterownik pomp jest przeznaczony do sterowania pracą max. czterech pomp pracujących

w hydroforowych zestawach pompowych. Sterownik współpracuje z przetwornikiem ciśnienia posiadającym sygnał wyjściowy 4...20mA ( zakres mierzonego ciśnienia 0...0,99 MPa ). Aktualna wartość mierzonego ciśnienia jest wyświetlona na wyświetlaczu ( 2-cyfry). Sterownik umożliwia zaprogramowanie dwóch progów sterowniczych

( „Pg”- wyłącz i „Pd”-załącz ) w mierzonym zakresie i zaprogramowanie odstępu czasowego 

(„to”- w zakresie 1...20 sek.).

Sterownik „SP-7.1” realizuje sterowanie 2-4 pomp według następującego algorytmu:

  • po spadku ciśnienia poniżej dolnego progu „Pd” – załącza się pompa P1, następnie po czasie „to” pompa P2 i kolejne w takich samych odstępach czasu,
  • proces załączania kolejnych pomp zostanie zatrzymany w przypadku wzrostu ciśnienia powyżej dolnego progu „Pd”,
  • po przekroczeniu ciśnienia górnego „Pg” nastąpi wyłączenie pomp w kolejności  P4....P1 ( jeśli pracowały cztery), każda następna pompa jest wyłączana po czasie „to”.

Proces wyłączania zostanie przerwany po spadku ciśnienia poniżej górnego progu „Pg”,

Zaprogramowany odstęp czasowy „to’’ zapobiega także równoczesnemu rozruchowi pomp pozaniku i powrocie napięcia zasilającego.

Sterownik realizuje także pracę przemienną – w każdym następnym cyklu jako pierwsza załącza się pompa, która w poprzednim załączała się jako druga. Przy trzech pompach pracujących w zestawie w kolejnych cyklach pompy będą załączane w kolejności :      P1→P2→P3    ;       P2→P3→P4   ;      P3→P4→P1.

Funkcja przemienności pomp działa jeśli czas między wyłączeniem wszystkich pomp a rozpoczęciem kolejnego cyklu załączania jest większy od ustawionego „to”( max. 20 sek.)

W przypadku długotrwałej ciągłej pracy np. dwóch pomp ( ciśnienie utrzymuje się między ustawionymi progami ) – po czasie ok. 1 godziny jedna pompa zostanie zastąpiona przez inną ( niepracującą ) a po kolejnej godzinie zastąpiona zostanie druga pompa ( jeśli pracowały P1 i P2 to po godzinie P3 zastąpi P1 , a po kolejnej godzinie P4 zastąpi P2)   

Prosty sposób programowania trybu pracy sterownika – trzy przyciski wyboru funkcji i dwa nastawy  ( góra-dół) nie wymaga dodatkowego osprzętu i specjalistycznych kwalifikacji.    

Wymiary : 106 x 90 x 58 ( sześć modułów na szynie DIN)

Nowsza wersja sterownika posiadająca więcej funkcji to SP-7C - oddzielny opis : Kliknij tutaj

Napisz opinię

Sterownik 2-4 pomp "SP-7.1"-ster. przetwornikiem ciśnienia

Sterownik 2-4 pomp "SP-7.1"-ster. przetwornikiem ciśnienia

Mikroprocesorowy sterownik pomp jest przeznaczony do sterowania pracą max. czterech pomp pracujących w hydroforowych zestawach pompowych. 

Napisz opinię

8 innych produktów w tej samej kategorii: