MTR - 1..3 Zobacz większe

MTR - 1..3

Zapytaj o cenę

Urządzenia typu „MTR” przeznaczone są do sterowania i monitorowania drogą radiową odległych, bezobsługowych obiektów przemysłowych 

Więcej szczegółów

Urządzenia typu „MTR” przeznaczone są do sterowania i monitorowania drogą radiową odległych, bezobsługowych obiektów przemysłowych ( np. przepompowni ścieków, zbiorników wody, hydroforni, ujęć wody). Urządzenia są oferowane w trzech następujących wersjach:

MTR-1

System składający się z jednego urządzenia nadawczego ( MTR-1n) i jednego  odbiorczego (MTR-1o) -  przesyłanie informacji w jednym kierunku - w wersji podstawowej przesyłanych  8 informacji binarnych o stanie pracy urządzeń ( np. praca-awaria pompy, poziom  max., otwarty właz itp.).

Główne zastosowanie do monitorowania  jednej przepompowni lub sterowania pomp wodociągowych z odległego zbiornika( urządzenie nadawcze może posiadać  wbudowany elektroniczny czujnik poziomu cieczy).

MTR-2

System składający się z dwóch urządzeń nadawczo- odbiorczych ( MTR-2/A  i MTR-2/B) -  przesyłanie informacji w obu kierunkach.

W wersji podstawowej  przesyłanych jest po 8 informacji binarnych w obu kierunkach. Główne zastosowanie do sterowania oddalonych ujęć wody z otrzymaniem informacji powrotnych o stanie pracy pomp.

MTR-3

System składający się z wielu lokalnych urządzeń nadawczo-odbiorczych

(MTR-3/L) i jednego urządzenia centralnego dla dyspozytorni ( MTR-3…/N ; N- liczba kontrolowanych obiektów w zakresie od 2 do 64).Urządzenie przeznaczone dla dyspozytorni posiada budowę modułową, która umożliwia ciągłą rozbudowę systemu w trakcie dołączania kolejnych monitorowanych obiektów. Dodatkowe moduły są przyłączane poprzez wielostykowe złącza na obudowach. Główne zastosowanie do monitorowania wielu przepompowni ścieków lub sterowania wieloobiektowym systemem wodociągowym. Urządzenia „MTR-3” produkowane są w dwóch podstawowych wersjach:

„MTR-31” - monitoring wielu obiektów - z każdego monitorowanego obiektu wysyłanych  jest 8 ( lub wielokrotność liczby 8) informacji binarnych do dyspozytorni

„MTR-32” - monitoring i sterowanie wielu obiektów – z dyspozytorni do każdego urządzenia wysyłanych jest  8 informacji ( lub wielokrotność liczby 8)  np.poleceń zał/wył. pomp i w kierunku przeciwnym ( do dyspozytorni) także przesyłanych jest 8 ( lub wielokrotność liczby 8)  informacji binarnych.

W każdym systemie w wykonaniach specjalnych możliwe jest przesyłanie większej liczby informacji binarnych ( wielokrotność liczby 8 ) i ponadto przesyłanie danych analogowych ( 4...20mA) i impulsowych np. z wodomierzy

Urządzenie na dyspozytorni może posiadać wyjście RS-232 umożliwiające podłączenie systemu komputerowego lub oddzielnej tablicy synoptycznej.
Wszystkie urządzenia przystosowane są do montażu na szynie DIN. Każdy monitorowany (sterowany) obiekt posiada w urządzeniu nadawczym i odbiorczym diody świecące informujące o stanie każdej przesyłanej informacji binarnej.


W przypadku monitorowania wielu obiektów na dyspozytorni oddzielny dla każdego obiektu panel z diodami świecącym informującymi o stanie pracy urządzeń. Dodatkowo wyjścia przekaźnikowe do zewnętrznej sygnalizacji dźwiękowej dla stanów awaryjnych i do sterowania urządzeń.

PODSTAWOWE PARAMETRY TECHNICZNE

 • częstotliwość pracy radiowej : jeden kanał radiowy (simplex) przydzielony przez URTiP w zakresie 430-440 MHz
 • moc nadajnika : 0,02...5,0W
 • zasięg : do 40 km.
 • ilość urządzeń lokalnych „N” : N = 2... 64
 • ilość kanałów binarnych : min.8 dla każdego obiektu
 • wejście binarne -bezpośrednie : np. styk zwierny przekaźnikalub stycznika,
 • wejścia kontaktronowe : np. z wodomierzy 0…720 impulsów/h
 • wyjścia sygnałów binarnych : przekaźnikowe – min. 8 wyjść, obciążalność 1A/230V A
 • wyjścia typu otwarty kolektor : min. 8 wyjść, obciążalność każdego 100mA przy zewn. zasil. 6...50V=
 • wyjście szeregowe : RS 232 ( opcja)
 • wejścia i wyjścia analogowe : 4…20 mA ( rozdzielczość 0,1 mA)

Napisz opinię

MTR - 1..3

MTR - 1..3

Urządzenia typu „MTR” przeznaczone są do sterowania i monitorowania drogą radiową odległych, bezobsługowych obiektów przemysłowych 

Napisz opinię