Czujnik poziomu do szamba "CP-1S" Zobacz większe

Czujnik poziomu do szamba "CP-1S"

153,75zł brutto 125,00zł netto

Elektroniczne czujniki poziomu cieczy „CP-1S” przeznaczone są do sygnalizacji poziomu cieczy dobrze i słabo przewodzących ( głównie do wody i ścieków ) w zbiornikach otwartych lub zamkniętych. 

Więcej szczegółów

Napięcie zasilania 230V AC
Wyjścia sterownicze dwie lub trzy sondy konduktometryczne (np. "SW-1") lub sondy pływakowe (np. MAC-3 , 1 lub 2 szt.)
Sygnalizacja alarmu Optyczno-dźwiekowa z funkcją kasowania alarmu dźwiękowego
Wymiary 80 x 114 x 32,50 ( montaż naścienny)

Zastosowanie

Elektroniczne czujniki poziomu cieczy „CP-1S” przeznaczone są do sygnalizacji poziomu cieczy dobrze i słabo przewodzących ( głównie do wody i ścieków ) w zbiornikach otwartych lub zamkniętych. Przystosowane są do pomiaru dwóch poziomów cieczy, posiadają sygnalizację optyczną zanurzenia w cieczy każdej sondy roboczej (S1, S2). Wbudowany piezoelektryczny sygnalizator dźwiękowy załącza się w przypadku zanurzenia górnej sondy „S2” ( poziom alarmowy), zainstalowany przycisk „kasowanie” służy do wyłączenia sygnalizacji dźwiękowej – alarm załączy się ponownie przy następnym zanurzeniu sondy „S2”.

Czujnik można wykorzystać w ograniczonym zakresie tylko do sygnalizacji stanu alarmowego – wystarczy podłączyć sondy „So” i „S2”.

Czujniki  przystosowane są do współpracy z dwoma  sondami roboczymi (S1, S2) i sondą odniesienia (So). W przypadku zbiorników stalowych sondę odniesienia może stanowić obudowa zbiornika lub zacisk „PE” zasilania energetycznego. Do pomiaru 2 poziomów ( zbiorniki betonowe i z tworzywa) podłączamy 3 sondy konduktometryczne SW-1K/...m lub 2 sondy pływakowe MAC-3 ( najlepiej z obciążnikami)

Inne wersje czujników do szamba ( oddzielne opisy) :

„CP-1SP” – Obudowa jak CP-1S - wbudowany przekaźnik pozwalający na automatyczne sterowanie pompy między poziomami „S1” i „S2”.

„CP-2S” - Funkcje identyczne jak CP-1SP – inna obudowa – 2 moduły na szynie.

„CP-2S + stycznik 1-fazowy” - Zestaw w jednej obudowie naściennej umożliwiający sterowanie pompy opróżniającej szambo.

Funkcje urządzenia

Działanie czujnika jest następujące :

  • jeśli poziom cieczy wzrośnie powyżej sondy "S2" (diody "S1" i "S2" są zapalone) - to    nastąpi załączenie alarmu dźwiękowego,
  • wyłączenie alarmu dźwiękowego nastąpi automatycznie po obniżeniu się poziomu poniżej sondy „S2”  lub ręcznie po naciśnięciu przycisku „kasow.”

Napisz opinię

Czujnik poziomu do szamba "CP-1S"

Czujnik poziomu do szamba "CP-1S"

Elektroniczne czujniki poziomu cieczy „CP-1S” przeznaczone są do sygnalizacji poziomu cieczy dobrze i słabo przewodzących ( głównie do wody i ścieków ) w zbiornikach otwartych lub zamkniętych. 

Napisz opinię

8 innych produktów w tej samej kategorii: